Комітети мікрорайонів

Самоорганізація населення - це одна із форм участі членів територіальної громади міста Бердянська в місцевому самоврядуванні. 

Тринадцять комітетів мікрорайонів Бердянська - вагома і авторитетна сила в системі місцевого самоврядування, значуща ланка в житті міста. Саме вони відіграють важливу роль у створенні умов для залучення найширших кіл громадян до безпосередньої участі у прийнятті та реалізації рішень з питань соціально-економічного, культурного розвитку територій. Саме через них будуються довірчі взаємовідносини, співпраця влади та населення у вирішенні окремих питань місцевого значення. Неможливо здійснювати ефективне місцеве самоврядування, розвивати місцеву інфраструктуру без врахування очікувань, інтересів та побажань мешканців територіальної громади. 

Бердянськ став одним із перших міст в Україні, який відреагував на прийняття Закону України "Про органи самоорганізації населення". Розглянувши заяви ініціативних груп, Бердянська міська рада ухвалила рішення  №18 від 01.08.2002 “Про надання дозволу на створення комітетів мікрорайонів міста”. 

До складу комітетів мікрорайонів входять більше 300 активних бердянців і максимально охоплюють всю територію нашого міста, кожний мікрорайон. Керівний склад комітетів включає голову, його заступника, секретаря комітету і нараховує від 14 до 25 осіб. Комітети мікрорайонів працюють в тісному зв'язку з виконавчою владою, депутатами міської ради, вуличними комітетами, дільничними інспекторами міліції, Центрами громадських ініціатив.