Історія створення і діяльності комітету мікрорайону «8 Березня»

Комітет мікрорайону "8 Березня" був заснований одним з перших восени 1998 року шляхом виборів і таємного голосування на загальних зборах членів громади мікрорайону "8 Березня". Комітет мікрорайону "8 Березня" - орган самоорганізації населення, який не є фізичною або юридичною особою. Першим головою комітету став Михайленко Олександр Тимофійович, секретарем - Бондар Любов Олександрівна. Голова комітету займався   організацією та проведенням спортивних заходів, а питання благоустрою, проведення урочистих, культурно-масових заходів, турбота про незахищені верстви населення та інші функції розподілили між членами комітету мікрорайону. Основою комітету стали голови вуличних комітетів :

15 - голова Кинчевська Марія Павлівна (стаж роботи в ОСН 45 років)

16 - голова Дзюба Віктор Карпович (стаж роботи в ОСН 54 роки - він є найстарішим квартальним в Україні)

17 -  голова Славська Лідія Іванівна

18 - голова Нєтикша Віктор Іванович (стаж роботи в ОСН 35 років - він є керівником Громадської ради голів вуличних комітетів м. Бердянська).

Підприємцем Патєєм Г.Г. було виділено для комітету приміщення колишньої майстерні по вул. Яблочкова, а депутат міськради і меценат мікрорайону Антошкіна Л.І. допомогла придбати і завезти в це приміщення меблі. Так почалася робота комітету мікрорайону: був складений графік прийому і шість днів на тиждень (окрім неділі) з 17-00 до 20-00 два члени комітету вели прийом відвідувачів, а потім розбирали проблемні питання на засіданнях комітету.

Комітет мікрорайону "8 Березня" першим отримав прапор міста Бердянська, а потім і прапор з емблемою мікрорайону, вручений особисто                 міським головою В.О. Барановим.

У 1999 році комітет мікрорайону "8 Березня" в ЗОШ № 4 святкував 45-річчя заснування мікрорайону, в чому йому допомогли місцеві підприємці, у тому числі Антошкіна Л.І. та Зінчук Ю.В. На святі був присутній міський голова Баранов В.О., місцеві та обласні ЗМІ. Хазяї і гості свята обмінялися подарунками: комітет мікрорайону подарував міському голові Баранову В.О. годинник з боєм, а міський голова подарував комітету чайний сервіз. На годиннику було вигравірувано: "Де б Ви не були, що б Ви не робили - подивитеся на годинник і згадаєте, що Ви робили для мікрорайону "8 Березня"

У 2010 році за ініціативою голови вуличного комітету № 18 Нєтикши В.І і за підтримки голови комітету Зінчука Ю.В. на основі комітету мікрорайону "8 Березня" була створена громадська організація "Справедливість", засновниками якої були голови вуличних комітетів мікрорайону "8 Березня". На основі громадської організації "Справедливість" було створено ПП по вивезенню ТПВ, яке уклало договір з ПП Бауером А.В. по оренді транспорту. В результаті тариф на вивезення ТПВ для жителів мікрорайону був знижений і в селищі був наведений лад.

 

Протягом 15 років свого існування комітет мікрорайону “8 Березня” основними пріоритетами в своїй діяльності вважає:

1) благоустрій мікрорайону

2) озеленення мікрорайону

3) створення зон масового відпочинку для дорослих і дітей

4) соціальна турбота про незахищені верстви населення

5) розвиток дитячої творчості, художньої самодіяльності

6) участь у загальноміських конкурсах, фестивалях

7) вдосконалення роботи вуличних комітетів та комітету мікрорайону в цілому, поширення позитивного досвіду та ін.

 

Комітет продовжує вести дуже активну роботу по проведенню в селищі суботників, святкових і спортивних заходів, по турботі і вшановуванню інвалідів ВВВ та УБД ВВВ, допомоги малозабезпеченим і багатодітним сім'ям, сиротам.

 

Святкуються такі дати, як:

1) Міжнародний жіночий день

2) Масляна

3) День мікрорайону

4) День Перемоги

5) Міжнародний день захисту дітей

6) День міста

7) Міжнародний день інвалідів

8) День місцевого самоврядування

9) Новий рік.

На сьогоднішній день комітет мікрорайону "8 Березня" під головуванням Зінчука Ю.В. (стаж роботи в ОСН 8 років) продовжує працювати, успішно виконуючи покладені на нього громадою повноваження і завдання.

 

Голова комітету мікрорайону Ю.В. Зінчук

 

Завантажити презентацію