Історія створення і діяльності комітету мікрорайону «Колонія – Макорти»

Комітет мікрорайону „Колонія – Макорти” був заснований 01 серпня 2002 року рішенням сесії Бердянської міської ради № 18 від 01.08.2002 „Про надання дозволу на створення комітетів мікрорайонів міста”, за ініціативою мешканців.

Згідно з рішенням (п. 1.9.), комітет мікрорайону „Колонія – Макорти” має здійснювати свою діяльність у межах вулиць: Руднєвої, Гагаріна, Баха, Мічуріна, Чехова, Тургєнєва, Лермонтова, Жуковського, Новоросійської, Маяковського, Попова, Винокуренка, Бородіна, Тимірязєва, Докучаєва, Тольятті, Молодіжна, Сонячна, Зоряна, Світла, Бродського, Вишнева, Абрикосова, Некрасова, Короленка, Крилова, Довженка, Франка, Радищева, Костичева, Виноградна, Чернишевського, Коцюбинського, Черняховського, Дружби; тупиків: Курський, Іжевський, Стадіонний.

Комітет мікрорайону „Колонія – Макорти” – орган самоорганізації населення. Першим головою комітету став Межуєв Олександр Григорович, який, до речі, очолював його протягом двох каденцій, суміщаючи посади депутата міської ради та уповноваженого міського голови.

Під керівництвом голови членами комітету на мікрорайоні організовувались та проводились:

спортивні, культурно-масові заходи: День мікрорайону, футбольні матчі на «Кубок Колонії» серед шкільних команд, турнір з доміно, конкурси дитячих малюнків на асфальті, конкурсна шоу-програма „Весняночка” (фінансова підтримка переможницям конкурсу та організаторам – творчим колективам будинку культури).

заходи, направлені на турботу про незахищені верстви населення (ветеранів, багатодітні родини, дітей-інвалідів): привітання Діда Мороза, Колядування та Щедрування дітлахів з ДНЗ № 35 „Вишенька”, святкові концерти та вшанування ветеранів ВВВ.

-  приділялась велика увага питанням благоустрою мікрорайону. Мова йде не лише про встановлення дитячих майданчики, а й про бажання жителів району зробити пляж „Верхова” найкращим місцем відпочинку для жителів та гостей міста (проведення суботників), участь у конкурсах на звання «Кращого мікрорайону», «Кращої вулиці», «Кращого дому», «Кращого ОСББ».

проводились тематичні круглі столи, фокус-групи з визначення та вирішення проблем мікрорайону, громадські обговорення.

В комітеті приділялася велика увага питанням захисту навколишнього середовища (викорінення такого явища як стихійні звалища в рекреаційній зоні), недопущенню підтоплення мікрорайону (нагляд та належне утримання насосних станцій, що забезпечували своєчасне відкачування ґрунтових вод, а також своєчасне прочищення, недопущення засмічення зливостоків). Вирішувались питання шляхом тісної співпраці з міліцією (муніципальною міліцією), уповноваженим міського голови (спеціалістом з благоустрою КП „ДЕП” – головним спеціалістом адміністративного відділу виконкому), депутатами та відповідними комунальними підприємствами міста.

Основою комітету стали голови вуличних комітетів №№ 26, 27, 28, 29, 30, 34, а також директори навчально-виховних закладів району (дитячий садок № 35 – Покрова Лідія Іванівна, ЗОШ № 18 – Стребіж Людмила Миколаївна) – всі шановані на мікрорайоні люди. Як і на початку, так і дотепер, кожен член комітету входить до складу певної групи, що працює над своїм напрямком роботи в комітеті (комісії: житлово-комунальна, з благоустрою, по роботі з громадськістю, культмасова тощо)

Комітет мікрорайону „Колонія – Макорти” за ініціативи його голови, отримав свій прапор з емблемою мікрорайону, який презентував у 2007 році на ювілейному 180-річчі міста, пройшовши окремою ходою мікрорайону в костюмованому карнавалі.

З травня 2011 року головою комітету мікрорайону „Колонія – Макорти” був обраний Юрій Степанович Хаджийський. Всі найкращі починання попередників були продовжені. Також комітет активізував роботу з політичними та громадськими організаціями, направлену на незаконну забудову території рекреаційної зони мікрорайону та пляжу „Верхова”, незаконної торгівлі. Серед нововведень в культурному житті мікрорайону стали ігри КВК між навчальними закладами мікрорайонів „Колонія – Макорти” та „Слобідка”, участь у фестивалі „Бердянська юшка”, тісна співпраця з Бердянською єпархією (о. Сергій) – привітання дітей-інвалідів на День Святого Миколая.

З жовтня 2012 року, у зв’язку з достроковими перевиборами голови комітету мікрорайону, очолила орган самоорганізації на районі Калініченко Світлана Валеріївна. Крім традиційних заходів, додатковим святом для місцевої дітвори стало проведення щорічних новорічних святкових ялинок у найбільш забудованих багатоповерхівками подвір’ях. Проте, питання благоустрою для активу мікрорайону не відійшли на другий план. Актуальними для мікрорайону залишаються проблеми: освітлення вулиць, асфальтування доріг, забезпечення постійної напруги в електромережі, вирішення питання щодо проведення централізованої каналізації для приватного сектора мікрорайону, недопущення стихійних звалищ.

Комітет мікрорайону „Колонія – Макорти” продовжує працювати на благо громади мікрорайону і міста, успішно виконуючи покладені на нього завдання, співпрацюючи з депутатами міської ради та виконавчим комітетом.

Історія створення і діяльності комітету мікрорайону «Колонія – Макорти»

Історія створення і діяльності комітету мікрорайону «Колонія – Макорти»

Історія створення і діяльності комітету мікрорайону «Колонія – Макорти»

Голова комітету мікрорайону С.В. Калиниченко