З практики роботи комітету мікрорайону «Нагірна частина міста» м. Бердянськ по реалізації проектів і ініціатив, спрямованих на поліпшення соціально-економічного розвитку мікрорайону

У зв'язку з тим, що комітет мікрорайону – це не орган влади і не господарська структура, а суспільне формування і питання, що нам потрібно вирішувати, дуже різноманітні, ми зрозуміли, що необхідно заручитися підтримкою громадськості, підприємств різних форм власності, навчальних закладів, а також суб'єктів підприємницької діяльності. З цією метою комітет мікрорайону розпочав свою діяльність з організації і проведення першого круглого столу у приміщенні видавництва міської газети «Південна Зоря». На наш перший круглий стіл зібралися  керівники підприємств, навчальних закладів, банків, приватних структур, ветеранських організацій, релігійних громад і засобів масової інформації під девізом: «Наш мікрорайон – наш спільний дім».

Ці зустрічі стали постійними і дали свої позитивні результати – люди довідалися про нас, про нашу роботу, і всі ці роки активно допомагають комітету мікрорайону «Нагірна частина міста».

 

За ці роки розроблено і втілено в життя цілий ряд програм:

1.     Програма з благоустрою мікрорайону і питання організації ОСББ – створено оргкомітет разом з депутатами-мажоритарниками, розроблено положення й оголошено конкурс на кращий благоустрій прилеглих територій суб'єктів господарської і підприємницької діяльності, оформлення вітрин, магазинів та кафе. За підсумками конкурсу відбулося нагородження всіх учасників на Святі мікрорайону – 17 вересня, присвяченого Дню міста. Свято проводилося у дворі будинків №96, 90-94 по Пролетарському проспекті з іграми, спортивними змаганнями і солдатською кашею, що приготували солдати батальйону міліції. При мінімальних витратах з бюджету міста (допомогу в придбанні призів надав міський голова) учасниками конкурсу були розбиті клумби, висаджені дерева, пофарбовані фасади будинків, дитячі і спортивні площадки. Виготовлено і встановлено 11 пісочниць і 20 нових лавок. Головним досягненням конкурсу став тісний контакт із керівниками ОСББ, підприємств і установ, що протягом наступних років беруть активну участь у житті мікрорайону. Надають матеріальну допомогу при проведенні суботників, в організації святкових заходів, які проводяться у мікрорайоні.

2.     Програма по військово-патріотичному вихованню учнів, що навчаються в навчальних закладах мікрорайону (коледж, ліцей, 2 загальноосвітні школи), розроблена і впроваджена в життя разом із громадськими організаціями «Союз Чорнобиль», «Шураві», «Союз радянських офіцерів». З ініціативи комітету і за підтримкою місцевої влади до 20-ти річчя аварії на Чорнобильської АЕС виготовлено і встановлено у мікрорайоні пам'ятний знак «Жертвам Чорнобиля». Силами громадських організацій розбитий сквер, висаджені дерева і квіти, особисто міським головою були висаджені дві сосни. Постійно проводиться благоустрій даної території, на якій щорічно 26 квітня в День пам'яті жертв Чорнобиля і 14 грудня в День ліквідатора аварії на ЧАЕС, комітет разом з радою «Союз Чорнобиль» проводять мітинг-реквієм, на який запрошуються учні всіх навчальних закладів мікрорайону. Комітет мікрорайону разом з підприємцями в ці дні організовує продуктові набори для вшановування ліквідаторів, що проживають у Нагорній частині міста.

Конструкція пам'ятного знаку була виготовлена з металевої арматури, цементу, гіпсу і піску, як тимчасова споруда. Тому в 2013 році комітет мікрорайону, разом із громадською організацією «Союз Чорнобиль» ініціювали акцію зі збору коштів на реконструкцію пам'ятника. Витрати з виготовлення пам'ятника з нержавіючої сталі взяла на себе міська влада разом з одним з підприємств міста. Найближчим часом пам'ятний знак буде оновлено і встановлено на колишнє місце.

У 2013 році міським виконавчим комітетом був оголошений конкурс міні-проектів серед органів самоорганізації населення на тему: «Мій внесок в улюблене місто». На даний конкурс комітетом мікрорайону «Нагірна частина міста» був представлений проект: „Благоустрій території біля пам'ятника на честь загиблих у роки Великої Вітчизняної війни льотчиків-земляків”, що зайняв перше місце. У пам'ятника, встановленого ще в 1975 році, комітет мікрорайону разом із громадською організацією «Союз радянських офіцерів» проводить заходи, присвячені військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління. У зв'язку з цим до 9 Травня 2014 року комітет разом з ветеранською організацією пофарбували стелу, на якій встановлений літак і планує в 2014 році при виділенні коштів втілити даний проект у життя.

Комітет мікрорайону є певною силою і має авторитет як у мікрорайоні, так і серед міської влади. Так за клопотанням комітету мікрорайону було виділено житло воїнові-афганцеві Голубєву Іллі, а також було вирішене питання про виділення кімнати у гуртожитку незаможній родині, що проживає в аварійному будинку по вул. Димитрова, 6.

3.     Довгострокова Програма „Здоров'я і спорт – дітям”, розроблена ще в 2005 році, залишається актуальною і зараз. Основною метою програми є залучення дітей і підлітків до заняття спортом. Основними напрямками реалізації програми є:

-   виконання робіт з облаштованості дитячих і спортивних майданчиків;

-   матеріально-технічне забезпечення спортивних заходів, які проводить комітет;

-   створення дитячо-юнацької футбольної команди мікрорайону;

-   проведення спортивних свят;

-   заохочення організаторів спортивних свят і їх учасників.

Два рази на рік, до Дня Перемоги і Дня міста, комітет мікрорайону проводить спортивні свята серед навчальних закладів мікрорайону, 1 червня спортивним святом відкриває літній денний табір відпочинку для молодших школярів ЗОШ № 5. Нагороди, призи, футбольна атрибутика, придбаються і вручаються від імені спонсорів – приватних підприємців, що працюють у мікрорайоні. Комітет мікрорайону не тільки організовував спортивні свята, була пошита спортивна форма для футбольної команди ЗОШ № 5 і баскетбольного спецкласу ЗОШ № 3, повністю екіпірована доросла команда мікрорайону з футболу. Велику допомогу і матеріальну підтримку в реалізації Програми зробило ВАТ «Гормолокозавод». Проведена велика робота з відбору дітей молодшого шкільного віку і організації дитячого футбольного клубу Нагірної частини міста «Арсенал». Тут ми знайшли підтримку міського голови. З його допомогою придбано 2 комплекти спортивної форми і футбольні м'ячі. Тренуються діти безкоштовно на базі КП «Міський Палац спорту». Було проведено ряд зборів з батьками і цілий ряд футбольних змагань міського й обласного рівня. У результаті даної роботи футбольна команда мікрорайону є семикратним чемпіоном і кількаразовим призером щорічних традиційних турнірів з футболу серед мікрорайонів міста. Силами комітету мікрорайону були відновлені спортивні площадки по вул. Орджонікідзе, №91 і №93. Встановлено нову дитячу площадку по вул. Правди, 7. При фінансовій підтримці депутата Верховної Ради Баранова В.А. комітетом мікрорайону були встановлені 6 нових дитячих та 3 спортивних майданчики.

4.     Програма соціально-економічного розвитку мікрорайону щорічно обговорюється і приймається на розширеному засіданні комітету, разом з головами ОСББ, головами вуличних комітетів, депутатами-мажоритарниками, активними жителями мікрорайону, приватними підприємцями. Завдяки чіткому плануванню і визначенню першочергових задач, а також контролю за їх виконанням з боку комітету і депутатів у мікрорайоні ремонтуються дороги, тротуари, прибудинкові території, встановлюються нові дитячі і спортивні майданчики. Конкретним прикладом є укладання нового асфальтного покриття в приватному секторі по вулицях Сєрова, Краснодонській, провулку Чайковського, ремонту асфальтного покриття по вулицях Правди і Руденка. З ініціативи жителів приватного сектора і за власні кошти за підтримки комітету мікрорайону (оформлення дозвільних документів) по провулках Чайковського, Даргомизького, Глінки повністю замінені водоводи та колодязі.

 

Голова комітету мікрорайону Ю.О. Лаєр