Короткі історичні дані і паспорт мікрорайону «Скловолокно»

Мікрорайон «Скловолокно» носить своє ім'я від назви провідного заводу міста –Державного заводу скловолокна, заснованого півстоліття тому.

Разом із заводом розростався і мікрорайон - післявоєнний, молодий і з новими сучасними забудовами. Зростали ряди багатоповерхівок, а разом з ними і затишні будинки приватного сектора. Селище «Скловолокно», як він раніше називався, було одним із таких, що зростає і розвивається. Це спочатку було робоче селище. Зараз такі селища називаються «спальними» районами. У ньому жила молодь, яка працювала на великих підприємствах міста, що були розташовані в межах мікрорайону: кабельний завод, завод скловолокна, завод «Південгідромаш», взуттєва фабрика, м'ясокомбінат, «Азовсільмаш», водоочисні споруди, ринки, аеропорт.

Мікрорайон був молодіжним, в ньому було багато молодих сімей, в яких виховувалося багато малюків, а їм потрібні були дитячі садки, школи. У той час в мікрорайоні функціонували 7 дитячих садків, 2 загальноосвітні школи, училище № 25, клуб для дітей «Дружба», літні дитячі табори. На кожному великому підприємстві були свої бази відпочинку, піонерські табори, наметові містечка і працівники підприємств зі своїми дітьми проводили відпустки й канікули біля моря, на своїх базах відпочинку, абсолютно безкоштовно, за кошти свого підприємства.

У мікрорайоні «Скловолокно» немає історичних пам'яток, але багато вулиць, які названі на честь видатних людей, відомих і почесних мешканців міста. Це вулиці, названі на честь наших земляків, Героїв Радянського Союзу Євстаф'єва Г.А. і Щербака А.Н. На цих вулицях комітетом мікрорайону «Скловолокно» встановлені пам'ятні знаки та меморіальні дошки, як данина поваги і шани видатним особистостям нашого міста, як данину пам'яті їх героїзму та подвигу.

 

Офіційні кордону мікрорайону визначені вулицями:

 - Мелітопольське шосе - парна сторона, із заходу;

- Проспект Пролетарський - приватний сектор, парна сторона, зі сходу;

- Вул. Орджонікідзе до вул. Димитрова, з півдня;

- Станція Берда з прилеглими вулицями, з півночі.

 

З початку двохтисячних років в Бердянську працюють комітети мікрорайонів, які є органами самоорганізації населення та покликані захищати інтереси городян тієї чи іншої частини міста. Члени комітету ближче і глибше знають проблеми, тому що їхнє завдання не давати спокійного життя міській владі і контролювати виконання робіт. Найважливішим завданням комітетів є також встановлення контактів з підприємствами та організаціями і залучення їх ресурсів та сил для наведення порядку в районах. Таким чином, роль цих органів самореалізації городян досить велика.

 

З початку двохтисячних років в Бердянську працюють комітети мікрорайонів, які є органами самоорганізації населення та покликані захищати інтереси городян тієї чи іншої частини міста. І хоча комітети позбавлені будь-яких більш-менш відчутних фінансових джерел, їх роль у життєдіяльності мікрорайонів вже ніким не заперечується, тому що члени комітету ближче і глибше знають проблеми, тому що їхнє завдання не давати спокійного життя міській владі і контролювати виконання робіт. Найважливішим завданням комітетів є також встановлення контактів з підприємствами та організаціями і залучення їх ресурсів та сил для наведення порядку в районах. Таким чином, роль цих органів самореалізації городян досить велика.

Тричі його очолює Сергій Михайлов. У квітні 2010 року з 300 людей, які були присутні на зборах, йому віддали свої голоси без малого 60%.

 

В одному зі своїх інтерв'ю Сергій Анатолійович Михайлов розповів про свою роботу з жителями мікрорайону, про роботу комітету, пріоритетах і плани на майбутнє:

Комітет мікрорайону «Скловолокно» основними пріоритетами у своїй діяльності на мікрорайоні та напрямками розвитку мікрорайону вважає:

- Благоустрій мікрорайону;

- Розвиток інфраструктури мікрорайону;

- Створення екологічно чистої зони міста;

- Озеленення мікрорайону;

- Створення зон масового відпочинку для дорослого населення і дітей;

- Соціальна турбота про незахищені верстви населення: інвалідів ВВВ, учасників всіх війн, багатодітних сімей, дітей - інвалідів та ін .;

- Розвиток дитячої творчості, художньої самодіяльності, фольклорного мистецтва;

- Розвиток фізкультури і спорту: футболу, шахів, силових видів спорту;

- Поліпшення технічної оснащеності педагогічного процесу в навчальних установах мікрорайону;

- Вдосконалення органів самоорганізації населення: розширення мереж громадських організацій, тісний взаємозв'язок у роботі органів місцевого самоврядування, самоорганізації населення, комітету мікрорайону, вуличних комітетів, громадських організацій;

- Поглиблена і систематична робота зі зверненнями громадян та вирішенням нагальних проблем мешканців мікрорайону.

Щорічно комітет мікрорайону, за підтримки та допомоги виконавчої влади, депутатів міськради та облради, організовує суботники з прибирання, облагороджування величезної території мікрорайону. У суботниках беруть участь члени комітету, активісти комітету, ОСББ, квартальні, громадськість мікрорайону. Учасникам суботників роздають всі необхідні реквізити для наведення порядку, надають транспорт для вивозу сміття.

У березні 2010 року Мікрорайон «Скловолокно» підтримав благодійний марафон, присвячений 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Активісти комітетів мікрорайонів як ніхто добре знають в яких умовах проживають ветерани. Наприклад, у мікрорайоні «Скловолокно» проживає близько 700 ветеранів.

Також, в 2014 році. Брали участь в акції "Допоможи ближньому" - збирали і видавали речі біженцям з зони АТО.

- Активно брали участь у ліквідації наслідків стихійного лиха в мікрорайоні "Скловолокно", яке відбулося 24.09.2014 року, за сприяння місцевої влади. Силами комітету мікрорайону та учнями БЦПТО №25 були зрізані, завантажені і вивезені аварійні дерева і гілки з вулиць будинків.

Проводили акцію для дітей незаможних родин, дітей-інвалідів: безкоштовно возили дітей на колесо огляду, до дельфінарію, аквапарку, безкоштовно був наданий батут приватним підприємцем Фоміної В.С.

У 2015 році відновиться волонтерська робота зі збору речей і засобів для учасників АТО і переселенців.

Постійно надається допомога дитячим садкам мікрорайону.

Щорічно комітет приймає участь в організації зустрічі міського голови з жителями мікрорайону, де на тривалих засіданнях обговорюються плани ремонту, реконструкції та благоустрою об'єктів інфраструктури в мікрорайоні. Про те, що було зроблено, і про проблеми району розповідає голова комітету. Більш докладна розмова про проблеми мікрорайону "Скловолокно" і про першочергові завдання на наступний рік продовжується на спільній зустрічі мера з жителями "Скловолокна".

 

Попередній склад комітету мікрорайону:

Михайлова Наталя Вікторівна - голова комітету, 5-33-38; (очолювала комітет з 2007 по 2010 рік)

Грицун Г. Г. - секретар - 2-11-85;

Мащенко С. Н. - заст. голови. 2-29-59;

Сівець А. Н. - заст. голови. 2-54-94;

Гищук В. Д., Мілка К. В., Немчинова Л. Н., Боровко Л. Н., Массна А. І., Кардинал О. О.,

Сєнькина В. І., Якименко О. І., Мостовий М. Г., Подколзін Л. В., Сердюков Н. Н., Кюрчев В. Кузьмов Е. П., Кузьмова Т. А., Бабак Н. Н., Чеснокова З. А., Люцканова Є. В., Міщенко М. В., Іотова А. Н., Якименко О. І. - члени комітету.

Масляк Віктор Миколайович - інспектор з благоустрою та адміністративного контролю мікрорайону.

Грицун Галина Григорівна - спеціаліст Центру громадських ініціатив мікрорайону «Скловолокно».

 

Нинішній склад комітету мікрорайону:

Голова - Михайлов Сергій Анатольович (вул. Кірова, 94а, кв.32, тел.0667265370).

Заступник голови - Мрига Олег Миколайович (вул. Кірова, 62, кв.21, тел.0506535195).

Секретар - Кузьменко А.Л. (вул. Морозова, 8 кв.105, тел.0668288581)

Гусарова І.І., Кучма В.І., Орлова Л.І., Міріленко В.П., Вілюра О.В., Дємєха К.М., Пасічніченко С.А., Баєва С.А., Гищук У .Д., Кононов А.Є., Удовиченко В.К., Фоміна В.С., Міщенко М.В, Любченко О.В., Русинів Е.Н., Салащенко Н.Г., Піскунова Л.В. , Подколзін В.Л., Сєнькіна В.І., Іващенко В.А., Бесчасна Л.В.

Панченко Олександр Олександрович - інспектор з благоустрою т адміністративного контролю мікрорайону.

Актив мікрорайону: Мельничук Г.А., Креслєва О.А., Назарова Л.П.

 

Вуличні комітети мікрорайону «Скловолокно»:

вуличних комітетів в мікрорайоні чотири:

№ 8 - голова Балабанова Наталя Миколаївна, тел: 2-48-57;

№ 9 - голова Збраїлова Людмила Петрівна, тел: 4-82-14;

№ 10 - голова Баєва Світлана Олександрівна, тел: 2-29-10;

№ 11 - голова Бабак Наталя Миколаївна, тел: 5-63-65.

 

На сьогоднішній день в мікрорайоні «Скловолокно» створені і працюють 50 ОСББ (до складу ОСББ входять 52 будинки).

 

Свята, які традиційно відзначаються в мікрорайоні:

Новий рік, Різдво, День захисника Вітчизни, Масляна, День 8 Березня, 1 Травня День Перемоги, 1 червня - День захисту дітей, Трійця, День знань, День визволення міста - 17 вересня, День місцевого самоврядування, Різдво Христове.

 

 

Футбольна команда мікрорайону «Скловолокно» з міні-футболу 

Також, вже стало традицією до Дня місцевого самоврядування проводити турнір з міні-футболу серед команд мікрорайонів міста, де команда «Скловолокно» не одноразово займала позиції лідера.

 

Торговий комплекс «Нагорний ринок» 

 

Вулиця Морозова

 

День міста. Свята для мешканців мікрорайону готує комітет

 

Першотравнева демонстрація. У колоні - комітет мікрорайону

 

 

Есть в городе посёлок молодой.

Для очень многих он такой родной.

Взметнувшись ввысь ,

Стоит он высоко.

С любовью все зовут его «Стекло»…

 

 

 

СУБОТНИК У МІКРОРАЙОНІ - СВЯТО!

 

На святах - всі разом!

 

Міський конкурс краси серед мікрорайонів «Я - бердяночка» 

 

Голова комітету мікрорайону С.А. Михайлов