Історія комітету мікрорайону «Слобідка»

Мікрорайон "Слобідка" існує з дня заснування Бердянського порту і самого міста. Поселення людей утворювали слободи - вільні поселення. Таким чином була створена і Матроська Слобода, нині в народі звана Слобідкою. Мікрорайон ріс і розвивався разом з містом, згідно ходу історії. Основним заняттям слобідчан були промисел і продаж рибних угідь Азовського моря, тому місце розташування дуже зручно для рибалок у тихій бухті Бердянської затоки. З розвитком курортної сфери в мікрорайоні розташувалися бальнеологічні курорти зі своїми грязелікарнями, туристичні бази та дитячі оздоровчі табори. Сьогодні мікрорайон Слобідка один з популярних районів нашого міста. Пройшли роки, перетворення слободи нині очевидні. Ростуть будинки, облаштовуються подвір’я, перетворюючись на садиби, де гостинні жителі Слобідки розміщують затишні готелі, аби радо зустрічати гостей нашого міста і радувати своє хазяйське око. Приваблює сюди другий за популярністю пляж - Матроська слобідка, який простягається до початку Бердянської коси. Дуже багато місць розваг - кафе, бари, водні атракціони. З пляжу відкривається вид на морський порт і центральну набережну,  а також на косу.

Сьогодні в мікрорайоні «Слобідка» проживає 2,4 тис. жителів. Район має облаштовану соціальну-курортну сферу: є аптека, пункт прийому комунальних платежів, пошта, 6 санаторно-курортних установ, 2 пансіонати, 6 дитячих оздоровчих центрів, РКП «Маяк», 10 санаторіїв,  8 баз відпочинку і пансіонатів, 7 дитячих оздоровчих центрів, аквапарк «Мис доброї Надії», дельфінарій «Немо», зоопарк «Сафарі», автозаправна станція, 10 магазинів, 2 сезонних ринки, загальноосвітня школа №6, бібліотека-філія № 1, клуб «Маяк».

На початку свого створення (рішення Бердянської міської ради № 18 від 01.08.2002 року) комітет мікрорайону «Слобідка» мав спільні межі з теперішнім мікрорайоном «Коса», і називався «Слобідка – Коса». Його очолював Шаульський Петро Петрович – депутат міської ради.

Завдяки ініціативі жителів мікрорайону та за сприянням депутата міської ради в 2002 році для потреб жителів мікрорайону було прийнято рішення про викуп будинку культури у РКП «Маяк», який став згодом центром усього життя слобідчан. Його відкриття відбулося 15 вересня 2003 року – напередодні Дня міста. Очолила культурний заклад голова вуличного комітету № 31 Киричкова Ірина Олексіївна. З розвитком культурного життя на районі, утворився на базі клубу «Маяк» хор «Слобідчанка». Доречі, виконавиці якого входили до складу комітету мікрорайону – і були старійшинами району.

 

 

 

 

 

 

В 2006 році за ініціативою жителів мікрорайону «Коса» депутатами міської ради було прийнято рішення про відмежування мікрорайону «Коса» та надано згоду про створення ОСН (комітету мікрорайону) на його території. Причиною такого рішення стали не лише віддаленість даного мікрорайону, а й активність у вирішенні суто косянських питань жителями.

Наступним, хто очолив комітет мікрорайону «Слобідка» був Пшеничний Ігор Анатолійович – лікар - анестезіолог. Багато уваги комітет приділяв спонсорській допомозі клубу «Маяк», благоустрою зон відпочинку, озелененню.

У 2010 році на позачергових звітно-виборчих зборах жителів мікрорайону було обрано новий склад комітету мікрорайону. Головою стала Ожередова Тамара Дмитрівна. Головним напрямком у роботі комітету було визначено питання щодо недопущення самовільної забудови прибережної пляжної зони, боротьба з незаконною торгівлею, участь у засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради з вимогами вирішувати проблеми слобідчан.

В 2011 році на звітно-виборчих зборах головою комітету мікрорайону був обраний депутат міської ради – Межуєв Олександр Григорович. Завдяки злагодженій роботі з членами комітету (до речі, до складу увійшли голови вуличних комітетів, депутат Антоненко Дмитро Юрійович) на мікрорайоні стали вирішуватися проблеми електропостачання, ліквідації стихійних звалищ, незаконної торгівлі, МАФів, ремонт дамби (частковий). Окремим напрямком роботи комітету стало проведення урочистих та святкових заходів як на мікрорайоні, так і участь у загальноміських. Так, у 2013 році, комітет мікрорайону «Слобідка» представляв місто Бердянськ на Покровському ярмарку м. Запоріжжі. Особливою увагою комітету охоплені соціальні верстви населення: ветерани ВВВ, інваліди, довгожителі. Щороку напередодні Нового року театралізоване дійство на дому для дітвори з подарунками проводить актив комітету.

 

 

 

 

Щороку комітет мікрорайону спільно з активними мешканцями проводять розширені збори з питань визначення та прийняття першочергових завдань мікрорайону, та вносять їх до Програми соціально-економічного, культурного розвитку мікрорайону та міста.

 

Паспорт микрорайона

Сегодня  в микрорайоне «Слободка»  проживает  2,4 тыс. жителей.

На территории  расположено:

 • 1 пункт приёма коммунальных платежей;
 • почта;
 • аптека;
 • 6 санаторно-курортных учреждения;
 • 2 пансионата;
 • 6 детских оздоровительных центров;
 • РКП «Маяк»;
 • 10 санаториев;
 • 8 баз отдыха и пансионатов;
 • 7 детских оздоровительных центров;
 • аквапарк «Мыс доброй Надежды»;
 • дельфинарий «Немо»;
 • зоопарк «Сафари»;
 • автозаправочная станция;
 • 10 магазинов;
 • 2 сезонных рынка.

 

Учреждения образования

 • Общеобразовательная школа №6;

 

Учреждения культуры

 • библиотека-филиал  №1 по ул. Чубаря 104/24;
 • клуб «Маяк»;

 

 

Голова комітету мікрорайону О.Г. Межуєв