Історія комітету мікрорайону «Центр міста»

Мікрорайон "Центр міста" є серцем Бердянська. Тут розташовані Бердянська міська та районна ради, виконавчий комітет, основні установи культури та охорони здоров’я. Тут завжди кипить життя, напевно, тому і жителі тут активні. Перша рада мікрорайону, з ініціативи жителів, була організована в 2001 році і очолив її Амєлічев. Почалася робота по налагодженню контакту між мешканцями мікрорайону і владою. Варто віддати належне міському голові Баранову В.О., який підтримав ініціативу і виступив за подальше розширення співробітництва.

Основними напрямками діяльності ради стали:

-    контроль за якістю житлово-комунальних послуг,

-    захист прав споживачів,

-    благоустрій мікрорайону,

-    турбота про малозабезпечених громадян (багатодітні сім’ї, ветерани, інваліди),

-    проведення культурно-масових та навчально-виховних заходів.

З прийняттям Закону України «Про органи самоорганізації населення», в 2002 році рада була перетворена в комітет мікрорайону «Центр міста». Для цього провели збори жителів, де таємним голосуванням були обрані 29 найдостойніших. Серед них було чимало шанованих людей, напевно, тому вибори голови були складними. Не з першого засідання, але був визначений лідер. Ним стала керуюча Бердянським відділенням Промінвестбанку Губенко В.О. Досвід показав, що вибір був зроблений вірно, адже вона беззмінно керує комітетом і до сьогоднішнього дня. Багато в чому завдяки її дипломатичності і вмінню знаходити «соломонове» рішення комітет пережив не одну кризу. Ті, хто бажав конфронтації, не були підтримані активом і поступово покинули склад.

Склад комітету змінювався і з інших причин. Деякі йшли за станом здоров'я або за сімейними обставинами. Активна молодь закінчила навчання і поїхала в інші міста. На жаль, деякі пішли з життя, але ми пам'ятаємо колишнього директора школи № 2 Гусєльнікова В.М., колишнього голову райвно Руднєва А.М., колишнього голову народного контролю та захисту прав споживачів Моринця Н.І., активного прихильника створення ОСББ Скорохода С.Г.

Основні напрямки діяльності комітет успадкував у ради мікрорайону, адже вони відображали основні інтереси жителів. Були створені комісії, обрані голови та розпочата активна робота.

На самому початку діяльності комітет мікрорайону «Центр міста»:

-    Займався обстеженням земельних ділянок перед видачею дозволу на будівництво або реконструкцію об'єктів, при цьому ретельно вивчалася думка жителів.

-    Контролював якість надаваних житлово-комунальними підприємствами послуг, ініціював перевірку тарифів.

-    Підтримував боротьбу жителів району «П’єсок» за право на приватизацію землі.

-    Під керівництвом кандидата історичних наук Валентини Папанової брав участь у розробці Положення «Про самоорганізації у  м Бердянську».

-    В рамках проекту «Толока» провів ряд навчальних семінарів для жителів за темою «Чиста вода - здоров'я людини».

Коли виконкомом було вирішено створити План стратегічного розвитку Бердянська, комітет прийняв активну участь у визначенні напрямів розвитку центру міста, виявленні найбільш проблемних ділянок. Стало традицією на засіданнях комітету щорічно розглядати інформацію про виконані за рахунок бюджетних коштів роботи, вносити доповнення та пропозиції. Необхідно відзначити, що за минулі роки було зроблено в мікрорайоні чимало, але все-таки невирішеними залишаються питання з реконструкцією стадіону «Торпедо» та кінотеатру «Юність», проведення каналізації в приватний сектор, обслуговуванням зливостоків.

Зовнішній вигляд мікрорайону всі роки залишався одним з пріоритетних напрямків, адже це центр, за яким гості судять про все місто. Комітет кілька разів на рік проводить суботники, прибирає стихійні звалища. В якості позитивного прикладу того, що можна зробити своїми руками, можна вважати клумбу у сквері ім. Пушкіна, яку взяв під своє заступництво комітет і за якою невтомно стежить Чуйко (Кудрицька) Л.М. Ведеться робота по залученню жителів до питань благоустрою. З ініціативи комітету та на кошти, виділені виконкомом, у минулі роки проводився конкурс з благоустрою серед мешканців мікрорайону на кращу клумбу і прибудинкову територію. Переможці отримували цінні призи, у тому числі насіння і цибулини рослин, щоб зробити свій двір ще кращим.

З ініціативи виконавчої влади в 2013 році був проведений міський Конкурс міні-проектів місцевого розвитку «Мій внесок в улюблене місто!». Ми зайняли третє місце в конкурсі міні-проектів з облаштування у сквері           ім. О.С. Пушкіна дитячого майданчика за мотивами казок письменника.

Комітет «Центр міста» завжди приділяв велику увагу роботі з молоддю. У різні роки ми:

-   Підтримували цінними призами турнір з художньої гімнастики «Азовські чайки» і бердянських важкоатлетів на турнірі                    ім. Жаботинського.

-    Брали участь у конкурсі «Я Бердяночка», де наша учасниця посіла друге місце.

-    Брали участь у придбанні призів учасницям конкурсу «Олеся-краса – довга коса» і «Супер-бабуся».

-   Підтримали ініціативу голови комітету Шелеста О.В. по створенню громадської організації багатодітних матерів та їхніх сімей «Родина», з якою активно співпрацюємо кілька років.

-    За підтримки архієпископа Бердянського і Приморського Єлисея проводили для дітей свята Дня Святого Миколая, Різдва та Великодня, де діти отримували благословення священика, смачні подарунки, дивилися святковий концерт.

-   Щорічно спільно з ЦКіД «Софіт» проводимо концерти та конкурси на Масляну, День захисту дітей.

-    Вітали на останньому дзвонику цінним подарунком самого кращого за вибором педради учня.

Ще одним напрямком, якому приділялося багато уваги, є патріотично-виховна робота і допомога ветеранам, для чого:

-   Організовується на День Перемоги «фронтова каша» для ветеранів та школярів. У різні роки вона проводилася в сквері Поліни Осипенко, у сквері Калініна, біля музею «Подвиг», біля музичної школи, у ЦДЮТ.

-    На День міста проводився мітинг біля торпедного катера, після якого діти йшли слухати розповіді ветеранів про далеку війну, курсуючи затокою на теплоході, який надавав Бердянський морський торговельний порт.

-    На день Перемоги розносилися продуктові набори ветеранам-інвалідам, які вже не могли бути присутніми на фронтовий каші.

-    На День інвалідів та День літньої людини розносили по домівках продуктові набори.

За довгі роки було проведено чимало культурно-масових заходів. Одні з них запам'яталися масштабністю, інші стали традиційними. Особливо можна відзначити:

-   Перемогу у святковому параді на честь 180-річчя заснування міста Бердянська.

-    Постійна участь у проведенні «Бердянської юшки», інших міських заходах.

-    Проведення на День міста фото-вернісажів у сквері Пушкіна «Спасибі за Перемогу» і «Міські квіти».

-    Організацію виставки дитячої творчості «Світ руками дітей» з видачею всім учасникам пам'ятних дипломів і кухлів з логотипом виставки.

-    Проведення спільно з ЦКіД «Софіт» в фойє виставок дитячого малюнка.

-    Організацію серед школярів 1-4 класів шкіл мікрорайону акції «Ми любимо Бердянськ!», в рамках якої діти проявили фантазію, розфарбувавши «Серце Азова» (логотип міста) і написавши побажання улюбленому місту.

За активну участь в житті міста члени комітету мікрорайону були нагороджені:

-   Почесним орденом міста - Губенко В.О.

-    Медалями «За вагомий внесок у розвиток міста" - Губенко В.О., Шелест О.В., Заморський В.О., Омельченко А.І., Науменко О.О.

-    Подяками, грамотами, почесними грамотами міського голови.

Останнім часом більше уваги приділяється допомога біженцям із зони АТО. Для них, спільно з Червоним хрестом, волонтерськими організаціями проводяться свята для дітей на Новий рік, збір речей. Для воїнів АТО допомагаємо збирати продукти, кошти на придбання безпілотника.

За роки діяльності в комітеті сформувався злагоджений актив. Однак залишається сподіватися, що в комітет прийдуть молоді активні люди, які не поїдуть, а залишаться розвивати рідне місто.

 

Голова комітету мікрорайону «Центр міста» В.О. Губенко