Історія комітету мікрорайону «Військове містечко»

Мікрорайон «Військове містечко» унікальний тим, що тут є всього одна-єдина вулиця - імені двічі героя Радянського Союзу генерала Кунгурцева. Та й то, вулиця одержала назву недавно - в 2004 році. А до цього мешканці мікрорайону вказували свою адресу як «Військове містечко-2», номер будинку - і все.

Саме так - Військове містечко-2 – і звучить офіційна назва мікрорайону. Звідки взялася така назва?

Мікрорайон веде відлік своєї історії з 1955 року, коли тут розмістилася оснащена гвинтовими бомбардувальниками авіаційна ескадрилья. Тут же була побудована казарма для солдатів. Військова частина з часом «розширювалася»: у травні 1972 року сюди перебазувався авіаційний полк, а в 1980 році - ціла частина. Для військовослужбовців будувалося житло поблизу від місця несення служби. Казарма, клуб офіцерів, їдальня та інші службові будівлі стали іменуватися Військовим містечком, а житловий сектор - Військовим містечком-2.

У 1997 році військову частину розформували. Все містечко, що займає територію від моста через залізничне полотно (по Пролетарському проспекту) до в'їзду в аеропорт, став цивільним районом, і почав називатися «Військове містечко-2». Хоча люди воліють називати його просто - Військове містечко.

Рішенням сесії Бердянського міської ради № 18 від 01.08.2002 року було створено комітет мікрорайону.

Комітет мікрорайону «Військове містечко» заснований шляхом таємного голосування на загальних зборах членів громади мікрорайону.

Комітет мікрорайону «Військове містечко» - орган самоорганізації населення і не є фізичною або юридичною особою.

Комітети мікрорайону створені з метою залучення членів територіальної громади міста до участі і вирішення окремих питань місцевого самоврядування.

На чолі комітету мікрорайону «Військове містечко» став заступник міського голови з ЖКГ Яковлєв Валерій Петрович, заступником голови комітету - Рябчикова Валентина Михайлівна і секретарем - Космикіна Лариса Василівна. До складу комітету входило 13 осіб.

Першочерговим завданням комітету мікрорайону було завдання з благоустрою містечка. Адже до цього в містечку стояла військова частина, і основну роботу з благоустрою виконували солдати. Після ліквідації військової частини містечко залишилося необлаштованим.

Прибиралися звалища, з допомогою населення облаштовувались і озеленювались прибудинкові території. З відкриттям Центру громадських ініціатив в 2004 році стали проводитися прийоми громадян депутатом міської ради Валерієм Захаровим і активом комітету мікрорайону.

Другий склад комітету мікрорайону «Військове містечко» очолив Шмаровоз І.І .. Заступником голови була обрана Федорова Н. І. та секретарем Ісмагілова Л. А.. Велику роботу здійснював Шмаровоз І.І. з благоустрою, поєднуючи громадську роботу з посадою директора КП «ДЕП».

Протягом 10 років склад комітету мікрорайону не змінювався. Членами комітету були обрані не просто працюючі люди, але і дуже ініціативні.

Завдяки ініціативі жителів та за підтримки уповноважених міського голови Вівтоненко О. і Цюкало В. був відкритий клуб «Сокіл». Це була величезна перемога і радість для містечка. Адже в містечку немає ні школи, ні садка. Всі збори населення проходили на майданчику біля магазину.

Завдяки комітету мікрорайону була упорядкована площа перед клубом, відреставровані меблі, які принесли мешканці мікрорайону для клубу. Треба врахувати, що все це робилося силами членів комітету мікрорайону без грошових вкладень.

За роки роботи комітету мікрорайону «Військове містечко» були прокладені плитами пішохідні доріжки до будинків 18 і 13, впорядковано 2 зупинки. Найбільшою удачею і заслугою треба вважати благоустрій, а точніше проведення каналізації в будинок № 4. Все без вкладення коштів громади.

Комітет мікрорайону залучав мешканців мікрорайону до благоустрою. Почали «оживати» клумби біля будинків, утворювалися зелені зони та місця для відпочинку жителів. Упорядковано майданчик біля пам'ятного знака «Літак».

Завдяки активістам мікрорайону була організована художня самодіяльність, яка проходила в клубі «Сокіл».

У 2011 році був обраний новий склад комітету мікрорайону, очолила який Стойловський М.І. - людина товариська, прагматична, вимоглива. У тандемі з депутатом міської ради Свідло О.П. робота закипіла з оновленою силою. Комітет і нині продовжує розпочату роботу. Їх турботою стали не тільки суботники, а й дороги, дахи. Під пильною увагою і опікою знаходяться дитячі майданчики (ремонт, фарбування, завезення піску), а їх в містечку - 6. З 9 вересня 2010 року на мікрорайоні було закрито єдине відділення ощадбанку. Через два роки за ініціативою жителів та комітету мікрорайону при особистій підтримці Олександра Петровича Свідла відділення банку відновило свою роботу. А в 2013 році на мікрорайоні відкрилася така необхідна для жителів амбулаторія. Нове місце роботи знайшов і центр громадських ініціатив, відкриття якого було приурочене святкуванню Дня міста - 17 вересня 2014.

Комітет мікрорайону «Військове містечко» єдиний  з поміж 13 комітетів має свій власний гимн.

 

Гимн микрорайона «Военный городок»

1 к.

Мы в городке военном проживаем

И в честь его мы этот гимн поем

Мы городок наш любим, уважаем.

И всем  живется счастливо нам в нем.

 

Припев:

Все краше и краше, и краше

Становится наш городок.

Мы здесь обрели счастье наше:

Здесь отчий наш дом и порог.

 

2 к.

Наш городок — воздушные ворота,

Он был когда-то этим знаменит.

Здесь совершались мирные полеты

Их каждый житель в памяти хранит.

Припев повторяется.

 

3 к.

Мы бесконечно городок наш любим.

Он не «военный» - мирный городок.

Его богатство — это наши люди.

Наш городок — начало всех дорог.

Припев повторяется.

 

4 к.

Микрорайон живет и процветает

Он добрых дел начало всех начал.

И пусть крыло добра над ним сияет,

Чтоб самым лучшим он в Бердянске стал.

Припев повторяется.

 

5 к.

На торжество  друзей мы приглашаем,

Всегда их ждем у знака «Самолет»

Мы ветеранов чтим, не забываем,

Пусть ратный подвиг их в веках живет.

Припев повторяется.

 

 

6к.

Наш городок — красив и очень молод.

Повсюду слышен звонкий детский смех

Наш городок  всем сердцу близок

И в этом видим мы его успех.

 

Припев:

Все выше и выше, и выше

Поднимаем мы честь городка.

О славе его пусть услышат,

Которой звучать на века.

 

Голова комітету мікрорайону М.І. Стойловська