Історія комітету мікрорайону «АзМОл»

Доля мікрорайону "Азмол" досить тісно пов’язана з заводом, який зараз носить таку ж саму назву. Мікрорайон розвивався завдяки заводу і майже всі свої назви отримав від нього.

Історія заводу "Азмол" починається з 1935 року, коли президією Бердянського виконкому було прийнято рішення виділити ділянку в 100 гектарів для будівництва крекінг-заводу. За час будування біля заводу виникло робоче селище, в якому жили будівельники, а в майбутньому робочі заводу. У 1941 році завод було евакуйовано до м. Краснокамська. На початку 1944 року заводчани повернулися в зруйноване місто і почали відновлювальні роботи на заводі.

У 1947 році завод очолив Степанянц Сурен Аванесович. Саме з його ім"ям пов’язують утворення мікрорайону у звичному для нас вигляді. Після війни крекінг-селище швидко розросталося. У 60-х роках крекінг-завод було перейменовано у солідоловий, відповідно перейменувався і мікрорайон. У 1969 році завод отримав нову назву -БДНМЗ (Бердянський дослідний нафтомаслозавод). Мікрорайон теж став так називатися. Хоча в народі для простоти вимови його найчастіше називали "Бомза". 23 грудня 1994 року завод знову змінив назву на ВАТ "Азмол" Мікрорайон в черговий раз перейменувався.

У 2001 році ( приблизно травень) було засновано комітет мікрорайону “Азмол-Ліски”. Головою комітету став Міріленко Віктор Павлович. Засідання  комітету проходили в приміщенні гуртожитку , за адресою: Шаумяна,22. Один комітет представляв інтереси двох мікрорайонів, що було досить незручно. Тому у червні 2002 року шляхом  виборів та таємного голосування на загальних зборах членів громади мікрорайону “Азмол” було засновано комітет мікрорайону “Азмол”- орган самоорганізації населення, не був фізичною або юридичною особою.

Головою комітету мікрорайону “Азмол” було обрано Родевальд Віру Іполитівну, заступником голови Ізюмову Валентину Василівну, секретарем Богомолову Валентину Василівну.

Члени комітету: Будько Михайло Антонович, Димитрова Олена Енгільсівна, Крафт Володимир Олександрович, Колобеніна Інна Фомівна,  Кучеренко Володимир Леонідович, Кращенко Андрій Анатолійович, Ісаєвська Ольга Петрівна, Стародубцева Маргарита Володимирівна, Савченко Олексій Миколайович, Сорока Любов Сергіївна, Полув’янов Олександр Леонідович,   Тулякова Надія Володимирівна, Чуб Василь Іванович, Юрченко Раїса Данилівна.

Свої засідання комітет мікрорайону став проводити у новому приміщенні за адресою: Шаумяна,6.

 

Основними пріоритетами у своїй діяльності на мікрорайоні комітет мікрорайону “Азмол” вважав:

- благоустрій мікрорайону;

- розвиток інфраструктури мікрорайону;

- озеленення мікрорайону;

- створення зон масового відпочинку для дорослих та дітей;

- соціальна турбота про незахищені верстви населення: інваліди ВВВ, учасники всіх війн, багатодітні сім’ї, діти-інваліди та ін.;

- розвиток дитячої творчості, художньої самодіяльності;

- розвиток фізичної культури та спорту;

- вдосконалення органів самоорганізації населення: розширення  мереж   громадських організацій, тісний взаємозв’язок в роботі органів місцевого самоврядування, самоорганізації населення, комітету мікрорайону, громадських організацій;

- поглиблена та систематична робота зі зверненнями громадян і вирішенню нагальних проблем мешканців мікрорайону.

 

У 2006 році комітет мікрорайону “Азмол” об’єднував два виборчих округа: №7 (депутат Крафт В.О.) та №8 (депутат Кіосєв О.Ф.) До складу комітету ввійшло 15 людей:

Родевальд Віра Іполитівна-голова

Ізюмова Валентина Василівна- заступник голови

Бутенко Анатолій Серафимович- секретар

Богомолова Валентина Василівна

Міщенко Олег Вікторович

Сорока Любов Сергіївна

Бистров Володимир Іванович

Лисін Валерій Іванович

Івко Наталя Петрівна

Кіосєв Олександр Федорович

Крафт Володимир Олександрович

Ісаєвська Ольга Петрівна

Семенов Анатолій Володимирович

Нехороша Надія Григорівна

Колобеніна Інна Фомівна

 

Комітет мікрорайону працював в тісному зв’язку з депутатами міської ради Крафтом Володимиром Олександровичем та Кіосєвим Олександром Федоровичем, головним спеціалістом адміністративного відділу Міріленко Віктором Павловичем, інспектором муніципальної міліції Бажаровим В.А., дільничним інспектором капітаном міліції Котляром А.П., старшими будинків. Два рази на місяць проводилися засідання комітету мікрорайону та старших будинків у Центрі громадських ініціатив, де обговорювалися питання благоустрію мікрорайону, проведення культурно-масових заходів, організації зустрічей з керівництвом міста, розгляд звернень та скарг мешканців мікрорайону “Азмол”. Велику увагу приділяли наведенню порядку на вулицях та прибудинкових територіях. За 2006 рік було проведено 3 суботника. Особливу увагу комітет приділяв ветеранам війни, учасникам бойових дій, інвалідам та їх сім’ям. Члени комітету обходили кожну родину з метою дізнатися про потреби ветеранів. Були організовані зустрічі ветеранів війни з учнями  школи № 15 (зараз гімназія № 3 “Сузір”я), вихованцями дитячого садку №33. У центрі культури та мистецтв “Нафтохімік” вітали ветеранів концертними програмами. Доброю традицією на мікрорайоні стало проведення  “Вахти пам’яті” біля могил воїнів Бобирьова І.З., Жидкова П.Є. на старому кладовищі та біля могили підполковника Іванова О.В. на вулиці Підгорній. Пріоритетною на мікрорайоні була робота з дітьми. Завжди тісний зв’язок комітет підтримував зі школою № 15, дошкільними дитячими закладами №33 та №39, школою-інтернатом. Так, проводились спортивні свята до Дня захисника Вітчизни, дитяче свято до Дня захисту дітей, новорічні  та різдвяні свята.

 

У 2011 році було обрано новий склад комітету мікрорайону “Азмол”. До його складу ввійшли:

Родевальд Віра Іполитівна- голова

Полув”янов Олександр Леонідович- заступник голови

Макарова Оксана Леонідівна- секретар

Кисіль Наталя Леонідівна

Кіосєв Олександр Федорович

Чуб Василь Іванович

Крафт Володимир Олександрович

Будько Михайло Антонович

Мозохін Вячеслав Михайлович

Тулякова Надія Володимирівна

Лобанов Євген Федорович

Качерова Олена Юріївна

26 квітня 2013 року на загальних зборах мешканців мікрорайону “Азмол” було обрано нового голову комітету мікрорайону Бабаніна Олександра Олександровича у зв’язку зі смертю Родевальд Віри Іполитівни.

Комітет мікрорайону “Азмол” на чолі з новим головою продовжує добрі традиції, започатковані раніше. Члени комітету вносять пропозиції до плану соціально-економічного розвитку мікрорайону, обговорюють злободенні питання благоустрію, приймають активну участь в обговоренні міських проблем на засіданнях “круглих” столів, приймають участь у загально-міських суботниках, у міських культурно-масових  заходах. З ініціативи комітету мікрорайону на День міста у 2013 році у сквері біля будинку №2 по вулиці Степанянця було встановлено пам’ятну стелу Сурену Аванесовичу Степанянцу. Цей куточок відпочинку став улюбленим місцем азмоловців для проведення свят на мікрорайоні. Завдяки зусиллям членів комітету на території мікрорайону було встановлено дитячі майданчики, деякі вже існуючі майданчики було доповнено новими ігровими елементами, встановлено лави для відпочинку біля під’їздів будинків, організовано вивіз сміття з території Азмолу. Новинкою для мікрорайону стало проведення новорічного різдвяного свята - 2014 “Азмолівські вечорниці”, на яке цього року було запрошено учасників Куйбишевського  народного хору “Гетьман”.

 

Голова комітету мікрорайону О.О. Бабанін